Stylové sportovní boty Salming

Kompletní nabídka dámských, pánských a dětských bot Salming

Boty Salming jsou pohodlné sportovní boty určené k běhání a jiným sportovním aktivitám. Jejich lehkost a komfort oceníte také při volnočasovém nošení, dynamičtějších procházkách apod. Mezi hlavní přednosti bot Salming patří optimální sklon 5 mm od paty ke špičce, který napomáhá přirozené dynamice pohybu směrem vpřed a odlehčuje zatížení achillovy šlachy. Speciální odlehčená mezipodešev EVA Runlite velmi dobře tlumí dopady a přitom zachovává dobrou zpětnou vazbu chodidla na terén. Skelet bot skýtá ohebná torzní vlákna, díky kterým je bota velmi adaptabilní a dobře pracuje s přenosem energie i při náhlých změnách směru, kdy je eliminován nepříjemný pocit otlaku.

 

Hlavní předností bot Salming je ale funkční technologie T.G.S. 62/75°, která souvisí s flexibilitou boty vycházející z přirozeného pohybového rozsahu nohy. 62 % plochy boty od paty k přednártí je vyrobeno z výrazně tužšího materiálu. Bota tak výborně fixuje klenbu nohy. Oblast bříška, nártu a prstů nohy je pod úhlem 75° opatřena flexibilnější částí boty, která se dokáže přizpůsobit dynamickým změnách pohybu přední části nohy včetně jednotlivých došlapů a odrazů. V neposlední řadě nesmí v botách Salming chybět měkká vyjímatelná EVA vložka s antibakteriální a pach neutralizující úpravou. 

Salming je progresivní švédská značka založená v roce 2001 legendárním hokejistou Börjem Salmingem. Během své kratší historie se Salming stal respektovanou značkou zejména ve dvou pro Švédsko typických sálových sportech – házené a floorbaluZnačnou oblíbenost si značka získala také na poli badmintonusquashe, a to včetně výroby raket. V neposlední řadě se Salming etabloval jako výrobce kvalitní běžecké obuvi s originálním přístupem k funkčnímu řešení a nezaměnitelnému minimalistickému designu.

Kompletní nabídka dámských, pánských a dětských bot Salming