Jarní výbava od Alpine Pro

 

 

Ultralehká pánská jarní bunda Didio je nesmírně praktická díky své jednoduché skladnosti. Bunda je doslova sbalitelná do kapsy. Nejedná se přitom o jednoduchou „pláštěnku“. Jak je u Alpine Pro dobrým zvykem, také jednoduchá jarní bunda Didio je vybavena řadou funkčních technologií a vychytávek. Speciální impregnační vrstva DWR efektivně odvádí jednotlivé dopadající kapky pryč z textilie. Bunda je větruvzdorná a také paropropustná s možností odvětrávání v podpaždí. Výborně sedí díky polopřiléhavému střihu. Perfektní volba pro jarní výlet, kdy budete díky vysoce reflexním prvkům  Streak Reflex jasně zřetelní na dálku i za snížené viditelnosti.
   

K správné jarní bundě nesmí chybět také pořádné elastické kalhoty, které skvěle padnou a nebudou omezovat v pohybu. Kalhoty Alpine Pro Sambar jsou vyrobeny z lehkého softshellového materiálu s rychleschnoucí úpravou Cool-Dry. Kalhoty mají 5 praktických kapes. Chybět opět nemůže reflexní potisk.

Výhodnou koupí jsou také 3 páry paropropustných a rychleschnoucích ponožek Alpine Pro 3Hare. Ponožky mají zesílení v oblasti chodidla, spolehlivě drží a z nohy nekloužou.

Lehčí outdoorový výšlap si náležitě užijete ve stylových botách Alpine Pro Glenbrook s praktickým rychlým šněrováním a funkční technologií Fusion Grip pro perfektní záběr s výborně fixovanou a odtlumenou zadní částí klenby nohy.

 

Na menším výletě se neobejdete bez spolehlivého batohu. K výše uvedenému outfitu bude dobře sedět novinka – batoh Alpine Pro Khasano s dostatkem dobře členěného úložného prostoru při středním objemu 22 litrů. Batoh má příjemně polstrované popruhy a zadní stranu. Dvě komory obsahují další praktická členění. Chybět nesmí přední kapsa na zip a dvě postranní ze síťoviny.

 

 

Alpine Pro je ryze česká renomovaná sportovní značka pro profesionály i hobby sportovce působí na trhu od roku 1994, kdy její zakladatelé a spolumajitelé Václav Hrbek a Vladislav Fedoš navrhli v Jižní Koreji kolekci Alpine Wear Professional. Druhá kolekce již nesla název Alpine Pro a původně garážový projekt začal rychle expandovat a rozšiřovat svou nabídku také o kvalitní outdoorovou a zimní obuv. Značka si od začátku budovala výborné jméno díky zaměření se na kvalitní provedení a použití funkčních technologií speciálně vyvíjených týmem technologů a návrhářů Alpine Pro. V současné době se značka prodává ve více než 20 zemích po celém světě. O kvalitě funkčního zimního oblečení svědčí fakt, že se Alpine Pro podařilo prosadit ve Skandinávii.

Neotřelý a originální přístup designérů se projevil v navázání dlouhodobé spolupráce s Českým olympijským týmem, který Alpine Pro obléká od ZOH ve Vancouveru. Výpravu českého týmu při nástupním ceremoniálu navíc prestižní list Hufftington Post ocenil jako nejlépe oblečenou ze všech účastnických zemí.

Abstraktní kruhové variace zimní olympiády vystřídala letní kolekce pro OH Londýn, která se inspirovala abstraktním motivem světoznámého malíře Františka Kupky – Dvoubarevná Fuga. Česká výprava zaujala netradičními a pro londýnské počasí příznačnými holínkami, na kterých nechyběl zmíněný abstraktní motiv.

Olympijská kolekce Alpine Pro na ZOH v ruském Soči byla inspirována motivem z první československé známky od proslulého secesního malíře a autora Slovanské epopeje Alfonse Muchy, který motiv známky vytvořil v roce vzniku Československa 1918. Ústředním motivem se stal národní strom lípa, respektive jeho list ve tvaru srdce. Ani na olympiádě v Soči se česká výprava neztratila. Hlavy našich sportovců zdobila výrazná, bílá beranice.

Kolekci pro letní olympiádu v brazilském Riu pojala Alpine Pro rozverněji ve stylu pro jihoamerickou zemi typickém karnevalu. Výsledkem je ucelená kolekce včetně pestrobarevných klobouků, kterými zaujala česká výprava při úvodním ceremoniálu. Hlavním motivem se tentokrát stala originální kresba legendárního Emila Zátopka s jeho životním mottem: „Nemůžeš? Přidej!“.